X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

DG20.IRبهترینها؛برق،مکانیک،ساختمان،تکنولوژی،مدیریت،زبان

گذاشتن پسورد برای ورود به مرورگرها +آموزش تصویری


بعضی کاربران می خواهند برای امنیت بیشتر بتوانند روی مرورگر خود پسورد بگذارند یا اگر از چند پروفایل استفاده می کنند در پروفایل خود پسورد بگذارند. در اینجا به آموزش حل این مشکل در کروم و فایرفاکس می پردازم.

فایرفاکس:

1) از منوی فایرفاکس که در بالا سمت چپ قرار دارد گزینه ی Options را انتخاب کنید.

2) در پنجره ی باز شده به تب Security رفته و گزینه Use a master password را انتخاب کنید.


3) در پنجره ی باز شده ابتدا پسورد مورد نظرتان را در کادر های Enter new password و re-enter passwordوارد کنید.

4) به تب Startup از پایین پنجره ی جاری بروید.

در اینجا شما باید تنظیمات مربوط به قسمت Startupاین افزونه را در صورت نیاز تغییر بدهید. همان طور که گفتم این قسمت برای قرار دادن پسورد برای شروع فایرفاکس استفاده می شود. 

برای غیرفعال کردن این ویژگی این افزونه باید تیک Ask for password on startup را بردارید. در منوی if canceled سه گزینه وجود دارد که به ترتیب Do nothing و Exit و Lock می باشند. شما باید تعیین کنید که اگر فایرفاکس را باز کردید و بعد پنجره ی مربوط به وارد کردن پسورد را بستید چه اتفاقی بیفتد. 

بعد گزینه ی Auto-logout in مشاهده می شود. بعد از آن هم باید تعیین کنید بعد از چندبار اشتباه وارد کردن پسورد، فایرفاکس بسته شود. در پایان OK کنید.

از این به بعد زمانی که شما فایرفاکس را اجرا می کنید پنجره ی زیر را مشاهده می کنید که باید پسورد را در آن وارد کنید. البته اگر از چند پروفایل همزمان استفاده می کنید ابتدا پروفایل خود را انتخاب می کنید و بعد باید پسورد را وارد کنید.

نصب افزونه: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/master-password/

مرورگر کروم:

افزونه ی ChromePWبه شما این امکان را می دهد که یک پسورد را انتخاب کنید و از آن به بعد هر باز که کروم را باز می کنید باید آن پسورد را وارد کنید تا بتوانید از کروم استفاده کنید. برای شروع افزونه یChromePWرا روی کروم خود نصب کنید و بعد مراحل زیر را انجام دهید.

1) به صفحه ی افزونه های مرورگر خود بروید (در نوار آدرس بنویسید Chrome://extentions و اینتر را بزنید) و در قسمت مربوط بهافزونه ی ChromePW تیک گزینه ی Allow in incognito را بزنید. توجه کنید که اینکار باعث می شود حتی زمانی که می خواهید حالت مخفی مرورگر را اجرا کنید این افزونه از شما پسورد را می خواهد اما اگر تیک هم نزنید و مرورگر را به صورت معمولی باز کنید باید پسورد را وارد کنید.

2) به تنظیمات مرورگرتان بروید (در نوار آدرس بنویسید Chrome://settings و اینتر را بزنیدو در کادر جستجو تایپ کنید Background apps و تیک گزینه ی نمایش داده شده را بردارید.

3) به صفحه ی افزونه های مرورگر خود بروید (در نوار آدرس بنویسید Chrome://extentions و اینتر را بزنیدو گزینه ی Options را درقسمت مربوط بهافزونه ی ChromePWانتخاب کنید. بعد یک پنجره باز می شود و شما فقط Next را بزنید!

4) پسورد مورد نظرتان را در قسمت Please enter your new password وارد کنید و Save را انتخاب کنید. در قسمت Limit number of login attempts می توانیدتعیین کنید بعد از چندبار اشتباه وارد کردن پسورد، کروم بسته شود. 

در قسمت Desing هم می توانید رنگ بندی صفحه ی مربوط به وارد کردن پسورد را تغییر دهید. پیشنهاد می کنم تیک گزینه ی Tab mode را بزنید تا هنگام باز شدن کروم یک تب جدید مخصوص وارد کردن پسورد ظاهر شود.

5) حال اگر کروم را ببندید و دوباره اجرا کنید با پنجره ی زیر مواجه می شوید.

افزونه را از اینجا نصب کنید


منبع: صبحانه آنلاین

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.